pondělí 8. června 2015

Dostavník, rok 1985

Písničky pro volný čas. To je asi ten správný název pro tuhle desku. Sešli se na ní zkušení profesionálové vedle různých amatérů, interpreti, kteří nahráli již několik desek, vedle skupin, které to štěstí ještě nepotkalo a také už možná nikdy nepotká.


Co je spojuje?

Je to u většiny písniček především vlastní autorská tvorba a chuť podělit se o své názory na svět kolem nás. Repertoár těchto skupin můžete slyšet pravidelně v klubech a na festivalech. A v neposlední řadě je spojuje i to, že vyvrcholením jejich každoročního snažení byla PORTA.

Co je na nich rozdílné?

Věk jednotlivých skupin účinkujících a doba trvání jednotlivých skupin. Písničky jsou ze všech žánrů, které v té době PORTA zahrnovala, tzn. trampská písnička, folk a country, A také to, že každá skupina byla odjinud, ale ze stejného podhoubí.

Kapitán Kid, jeden ze zakladatelů PORTY napsal pro Minnesenery text na známou písničku K. Kristoffersona Why Me Lord (Dej mi tón). Hradecká Lokálka mírně poupravila hit skupiny Fešáci – Jaro, jehož autorem je další známá osobnost Jindřich Šťáhlavský. Skupina SEM TAM z Týna nad Vltavou, držitelé ocenění porty z let 1982 a 1983, představují písničku Návrat. Nemůže chybět ani Paleček a Janík, Wabi Daněk a další.

Celou desku můžete poslechnout ZDE na YouTube.
Přejeme příjemný poslech.

Žádné komentáře:

Okomentovat